Archiwum 12 marca 2018


mar 12 2018 Poznaj trzy największe zalety kominów systemowych...
Komentarze: 0

Czy kominy murowane to jedyne rozwiązania, z których możemy korzystać planując budowę domu? Do niedawna trudno było znaleźć dla nich alternatywę, dziś jednak na rynku pojawiają się także profesjonalne systemy kominowe i nie da się ukryć, że zainteresowanie, jakie wzbudzają, jest w pełni uzasadnione. Warto zatem poznać ich największe zalety.

 

Po pierwsze – łatwy montaż

Kominy systemowe są rozwiązaniami prefabrykowanymi, co w praktyce oznacza, że wytwarza się je w procesie przemysłowy,. Dzięki temu mamy do czynienia z rozwiązaniem, które łatwiej jest zamontować niż klasyczny komin murowany. Owszem, nie można dokonać tego bez konieczności podjęcia określonych prac montażowych, należy jednak zwrócić uwagę na to, że są one ograniczone do minimum. Zwykle bez trudu da się znaleźć ekipę, która podejmie się wykonania tego zadania. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby montaż wykonać samodzielnie. Co wcale nie mniej istotne, system kominowy nie zajmuje aż tak wiele miejsca, jak komin murowany, a to sprawia, że można pozwolić sobie na niego nawet w domu, który charakteryzuje się niewielkim metrażem.

Więcej na http://www.systemykominowe.pl/

Po drugie – bezpieczeństwo

Choć łatwy montaż systemu kominowego ma dla nas duże znaczenie, nie jest to wcale jedyny argument przemawiający za zwróceniem się ku takiemu rozwiązaniu. Wcale nie mniej istotne wydaje się to, że kominy oferowane obecnie są wykonane jedynie z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu cała instalacja jest bardziej szczelna, a osoby, które z niej korzystają, nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Poziom ochrony przed ewentualnymi problemami technicznym nie zawsze jest jednak taki sam i w pewnym stopniu jest uzależniony od zaangażowania konkretnego producenta.

 

Po trzecie – uniwersalność

Kominy systemowe powstają z elementów prefabrykowanych, a w związku z tym możemy być pewni ich kompatybilności z kolejnymi systemami grzewczymi. Bez problemu można podłączyć do niego wkład z płaszczem wodnym, może przy tym znajdować się nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynku.

kominkiwnetrza : :